Auto Racing

Motoršport

Ako funguje Formula One - bezpečnosť formuly 1

Bezpečnosť formuly 1 sa za posledných niekoľko desaťročí výrazne zlepšila s cieľom lepšie chrániť fanúšikov a vodičov. Dozviete sa viac o bezpečnosti formuly 1.

Ovládače NASCAR

Bill Elliott

Bill Elliot bol obľúbeným fanúšikom a neuveriteľne 16-krát vyhral cenu Najobľúbenejší vodič. Elliot bol tiež prvým vodičom NASCAR, ktorý potešil titulku Sports Illustrated. Získajte viac informácií o tejto legende o vytváraní rekordov.

Motoršport

Ako funguje Grand Prix TTXGP bez uhlíkov

Okruh TT na ostrove Man bol miestom konania vysokorýchlostných motocyklových pretekov od roku 1907. V roku 2009 sa však úzkymi krivolakými uličkami prehnal iný typ motocyklových pretekov: Grand Prix TTXGP.

NASCAR Racing

Prečo je v NASCAR tak dôležité odklonenie?

Keď sa guma stretne s vozovkou, je to vážna vec. Preto je pre výkon auta také dôležité pravidelné zarovnávanie kolies. Ako však mohlo camber hrať v pretekoch NASCAR tak veľkú úlohu?

Ako fungujú závodné vozidlá NASCAR - to pravé telo na trať

Pôvodné preteky NASCAR sa jazdili na poľných cestách v bežných pouličných autách. Dnes je takmer každý kúsok závodného auta NASCAR ručne vyrobený. Získajte pohľad do zákulisia toho, ako sa tieto úžasné stroje spájajú.

Motoršport

Ako funguje drifting

Pri driftovaní vodiči nútia svoje auto skĺznuť do zákruty bokom a profesionálni drifteri môžu dosiahnuť skutočný rozpor v jazde: Môžu ovládať, čo sa stane, keď ich pneumatiky prestanú držať na ceste.

Pretekárske trate NASCAR

Dráhy závodných automobilov NASCAR - Michigan International Speedway

Michigan International Speedway je jednou z najrýchlejších tratí na okruhu NASCAR. Zistite, prečo je táto stopa rýchlejšia ako trať Daytona a Talladega.

NASCAR

Užil si nejaký šport fenomenálny rast, ktorý NASCAR zaznamenal vo svojej krátkej histórii? NASCAR je nielen dominantným motoršportom, ale v celkovej popularite predbehol aj bejzbal, golf a basketbal.

Motoršport

Ako funguje špičkový ťahač paliva

Dragster spoločnosti Top Fuel akceleruje na viac ako 100 míľ za hodinu za menej ako jednu sekundu, spáli 1,2 galónu nitrometánu (opäť za sekundu) a v skutočnosti sa zaregistruje na Richterovej stupnici, keď zíde z linky.

Benny Parsons

Benny Parsons premeškal svoju prvú veľkú šancu stať sa jazdcom NASCAR, ktorú vytlačila ďalšia legenda: Cale Yarbrough. Po ďalších tréningoch sa vrátil, aby získal miesto v NASCAR a v roku 1973 sa stal jeho prípadným šampiónom.

Aké sú pravidlá pretekov sériových automobilov? - Skladové automobilové vlajky

Každý z vlajok sériového vozidla označuje pre vodičov niečo iné. Naučte sa všetko o rôznych vlajkách závodných automobilov na HowStuffWorks.

Dráhy závodných automobilov NASCAR - Dover International Speedway

Dover International Speedway sa nepovažuje za krátku trať ani za superrýchlosť. Zistite viac o tejto jedinečnej trati spevnenej betónom.

Ako fungujú závodné drážky NASCAR

Vieš, aký je to pocit, keď si v ryhe, že? Vodiči serverov NASCAR nielenže vedia, ako sa cítia v drážke - ale vedia aj to, ako drážka vyzerá.

Ako funguje NASCAR - budúcnosť NASCAR

Budúcnosť NASCAR zahŕňa implementáciu nového automobilu zajtrajška, nového automobilového dizajnu ligy. Dozviete sa viac o budúcnosti NASCAR.

Pretekanie NASCAR si v poslednom desaťročí získalo celosvetovú popularitu. Pretekanie NASCAR vyžaduje zvládnutie určitých jazdných techník a znalý tím pretekov, aby sa vozidlo udržalo v špičkovej forme.

Darrell Waltrip

Darrell Waltrip bol okázalý jazdec, ktorý bol po väčšinu svojej kariéry neobľúbený medzi fanúšikmi, známym súbojmi na trati i mimo nej. Napriek svojej známosti získal štvrté miesto v zozname víťazov NASCAR. Viac informácií o tomto ovládači, ktorý sa stal komentátorom.

História NASCAR

Ako pomáha prítlak závodnému autu NASCAR?

Ak ste niekedy videli, ako počas pretekov vzlietlo závodné auto, potom viete, ako rýchlo sa človek môže zrazu podobať na nízko letiace lietadlo. Ako udržujú vodiči závodných automobilov svoje kolesá na zemi?

David Starr

Po získaní prvého víťazstva v prvom roku pretekov na prašnej dráhe má zmysel iba to, že David Starr strávil viac ako dve desaťročia pretekaním a viac ako desaťročím NASCAR.

Red Byron

Odvaha Red Byrona na závodnej dráhe i mimo nej z neho urobila legendárneho pilota a osobnosť NASCAR. Je známy tým, že získal prvý majstrovský titul NASCAR v roku 1948 a titul Strictly Stock v roku 1949.

Motoršport

Ako fungovali autá na whisky

Tí istí muži, ktorí využili svoje schopnosti ako vodiči a mechanici na prekonanie zákona, keď riadili domáci mesiac, použili tie isté schopnosti na nájdenie jedného z najpopulárnejších motoristických športov v USA: NASCAR.